Spotkanie z Jurkiem Napierałą

Na marcowym spotkaniu fundacji ogromnie miło było nam gościć Jurka Napierałę i jego żonę – Magdę. Nie dość, że Jurek i Magda przyjechali dla nas specjalnie spod Bydgoszczy, to jeszcze przywieźli ze sobą cały samochód akcesoriów do tropienia i obserwacji dzikich zwierząt, sprzętu fotograficznego, oprawionych zdjęć i poroży. Kiedy weszłyśmy do sali, w której odbywało się spotkanie, poczułyśmy się, jak w środku lasu! Jurek przez prawie 3 godziny opowiadał nam o swojej pasji, o długich godzinach spędzanych w lesie, o najciekawszych i najbardziej mrożących krew w żyłach sytuacjach związanych z fotografowaniem zwierząt, a także wiele ciekawostek o samych zwierzętach, które możemy spotkać w polskich lasach. Całość prezentacji była bogato ilustrowana etycznie wykonanymi zdjęciami (oczywiście autorstwa Jurka), które wspaniale odzwierciedlają piękno natury i dzikiej przyrody. 

Jurek Napierała jest etycznym fotografem polskiej przyrody (jego zdjęcia były w tym roku licytowane na rzecz WOŚP), wielbicielem zwierząt, czynnym członkiem Stowarzyszenia dla natury WILK, a także autorem znanego filmiku o niezwykłym jeleniu z pięknym porożem. Filmik stał się viralem na Facebooku, a Jurek długo walczył o to, aby ów jeleń nie został zabity przez myśliwych.


W spotkaniu gościnnie wzięły udział również 4 słuchaczki Studium Psychologii Zwierząt prof. Wojciecha Pisuli. Po przedstawieniu prezentacji, wspólnych rozmowach i wymianie doświadczeń, z ogromnym żalem pożegnaliśmy Jurka i Magdę, których pokochałyśmy i przyjęłyśmy do aniwelowej rodziny, bez żadnego wahania. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będzie okazja do spotkania i porozmawiania o pięknie polskiej przyrody.

Related Posts

Zostaw komentarz