Fundacja ANIWEL to inicjatywa absolwentek Studium Psychologii Zwierząt w ramach Interdyscyplinarnego Studium Zachowania Ludzi i Zwierząt. Cel, jaki przyświeca założycielkom to poprawa dobrostanu zwierząt, które towarzyszą nam w domach lub w ich pobliżu poprzez szeroko pojętą edukację na ich temat, propagowanie właściwych wobec nich postaw, a także popularyzację wiedzy o nich.

Celem Fundacji jest:

1. Edukowanie w celu zapewnienia dobrostanu zwierząt, w tym humanitarnego traktowania, poszanowania ich potrzeb, objęcia ochroną i otoczenia opieką.

2. Kształtowanie właściwego stosunku do zwierząt.

3. Poszerzanie wiedzy na temat zdrowia, psychologii i potrzeb zwierząt, a także prawidłowych relacji ludzi ze zwierzętami.

4. Popularyzacja wiedzy na temat zdrowia, psychologii i potrzeb zwierząt, a także prawidłowych relacji ludzi ze zwierzętami.

ZARZĄD FUNDACJI

Członkini Zarządu

Marzena Igras

Uczestniczyła w wielu seminariach i kursach z zakresu: zachowania się psów i kotów, pracy węchowej, opieki i rehabilitacji zwierząt schroniskowych, dobrostanu i regulacji prawnych dotyczących zwierząt. Była inspektorem dobrostanu zwierząt. Pasjonują ją zagadnienia dotyczące relacji i komunikacji człowiek-zwierzę. W ramach swojej praktyki współpracuje jako wolontariusz ze schroniskami, fundacjami i azylami. Właścicielka 13 yorków, 3 rasowych mixów, 2 królików, 2 świnek morskich, fretki i małego stadka kóz.

Członkini Zarządu

Magda Królikowska

Miała zostać weterynarzem, jednak los zadecydował inaczej – została psychologiem. Współpracowała ze schroniskami dla zwierząt i prowadziła portal www.swiatkotow.pl. Poszukiwania dodatkowej wiedzy zaowocowały ukończeniem studium ICRAHB. Aby móc zająć się tym, o czym zawsze marzyła i wspierać Fundację ANIWEL, rzuciła pracę w dużej firmie. Aktualnie opiekunka dwóch adoptowanych kundelków – Lakiego i Kluski.

Członkini Zarządu

Małorzata Wróbel

Pasjonatka psiej psychologii i propagatorka pozytywnego podejścia w szkoleniu zwierząt. Ukończyła, pośród innych seminariów i warsztatów, szkolenie klikerowe „Najpierw wytresuj kurczaka” oraz Studium Psychologii Zwierząt na ICRAHB. Na swoim blogu PsaUrok.pl Gosia dzieli się swoimi wskazówkami dotyczącymi życia z psem. Opiekunka hovawartki Rocki, z którą rekreacyjnie uprawia agility, frisbee i tropienie.