Konferencja „Dzikie Zwierzęta Wśród Nas”

Dlaczego dzikie zwierzęta stały się aż tak dużym problemem? Jaki jest w tym nasz, ludzi, udział? Czy zwierzęta mają odpowiednie warunki do życia, skoro ogromna część naszego kraju zabudowana jest drogami i osadami ludzkimi? Jak powinniśmy dbać o dobrostan dzikich zwierząt żyjących w Polsce, w szczególności w okolicach dużych aglomeracji? Czy faktycznie jedynym wyjściem na walkę z nadmiarem osobników w populacji jest odstrzał części z nich? Czy zwykły szary człowiek może jakoś pomóc? Jakie zadanie w tym całym zamieszaniu mają ośrodki rehabilitacji zwierząt chronionych i czy każda znaleziona w lesie mała sarenka faktycznie zgubiła swoją mamę? Czy mamy się czego bać i czy dzik na zawsze już pozostanie współlokatorem warszawiaków i wrocławian?

Na te i wiele innych pytań odpowiedzieli podczas I Ogólnopolskiej Konferencji „Dzikie zwierzęta wśród nas” zaproszeni przez Stowarzyszenie ANIWEL prelegenci i goście. Naukowcy, teoretycy i praktycy – każdy zabrał nas w odrobinę inny zwierzęcy świat, kładąc jednocześnie kres dezinformacji, lękowi i mitom pokutującym w społeczeństwie na temat dzikich mieszkańców naszego kraju. Na konferencję zaprosiłyśmy osoby, które miały i mają cały czas realny wpływ na sytuację dzikich zwierząt w Polsce. Prowadzone przez nich badania, obserwacje, rehabilitacja i inne działania służą jednemu – by zwierzętom żyło się jak najlepiej oraz abyśmy im jak najmniej szkodzili.

Konferencja „Dzikie Zwierzęta Wśród Nas” to pierwsze tak duże zorganizowane przez nas wydarzenie. Relację z niego przeczytać możecie tutaj. A my już teraz zapraszamy na kolejną edycję!

Related Posts

Zostaw komentarz