II Ogólnopolska Konferencja „Dzikie zwierzęta wśród nas”

Organizacja II edycji Konferencji okazała się dla nas większym wyzwaniem niż rok temu. Przede wszystkim zależało nam na powtórzeniu wysokiego merytorycznie poziomu, zaproszeniu prelegentów, którzy będą ciekawie opowiadać o dziedzinie swoich zainteresowań. Dodatkowo zależało nam bardzo, aby były to osoby aktywnie działające na rzecz poprawy dobrostanu zwierząt i kierujące się podobnymi do naszych priorytetami. Finalnie okazało się, że lista prelegentów jest tak długa, że spokojnie zapełnimy całe 2 dni 🙂

Konferencję otworzył niezastąpiony i uwielbiany przez nas prof. Wojciech Pisula – nasz mentor, opiekun merytoryczny oraz członek honorowy naszej Fundacji. A pracy konferansjera ponownie podjęła się nasza współzałożycielka – Gosia Wróbel.

2 tygodnie po Konferencji, kiedy emocje już opadły, możemy spokojnie przyznać, że tegoroczna edycja okazała się naszym małym sukcesem! Udało nam się nawiązać mnóstwo nowych i obiecujących znajomości. Widziałyśmy, jak na naszych oczach zawiązują się rozmowy o sprawach mniejszych i większych, ale jakże istotnych dla dalszego działania na rzecz zwierząt. Zgromadziłyśmy całkiem sporą liczbę organizacji pro-zwierzęcych, a w głowach urodziło się kilka ciekawych pomysłów, projektów i planów na przyszłość. Nawet jeśli tylko część z nich zostanie zrealizowana, to i tak będą to kolejne kroki na drodze poprawy jakości życia dzikich zwierząt w Polsce.

W Konferencji wzięło udział 105 osób, na wykładach spędziliśmy w sumie 16 godzin, każdy Uczestnik otrzymał w ramach pakietu książkę Marcina Kostrzyńskiego. Ciekawostką jest, że książka ta oficjalną premierę miała dopiero 28.11, więc Uczestnicy Konferencji trzymali ją jako pierwsi w rękach!

Dodatkowo udało nam się uratować rannego gołębia, a także zebrać kilkadziesiąt toreb z darami dla Fundacji Animal Rescue Polska oraz Fundacji PRIMUM i prowadzonego przez tę fundację Jeżurkowa. Zdjęcia z przekazania darów zamieścimy na naszym profilu FB.

Uczestnicy mieli do dyspozycji wegański poczęstunek, a prelegenci dodatkowo mogli skorzystać z wegańskiego obiadu.

Niektórzy z Prelegentów przywieźli ze sobą dodatkowe materiały dla uczestników.

Dziękujemy ogromnie wszystkim Uczestnikom oraz Prelegentom. Wspaniale było spędzić te 2 dni z Wami, w tak miłej atmosferze, wśród ciekawych i inspirujących ludzi. Liczymy na to, że III edycja nie zawiedzie Waszych oczekiwań i będzie przynajmniej tak ciekawie, jak w tym roku.

Related Posts

Zostaw komentarz